Przyszła wyczekana wiosna! W pełnej, zielonej krasie. W związku z tym nasze międzynarodowe, przyrodnicze projekty wkroczyły w kolejne fazy realizacji - zajęcia terenowe. Jednak na uczniów poznających świat przyrody i nie tylko, zarówno poprzez projekt "Aromatic garden" jak i "Rendez-vous with amphibians", czekają kolejne wyzwania. Ogrodnicy, oprócz przygotowania ogrodu i pielęgnacji naszych zasiewów, wraz ze wszystkimi partnerami projektu, współtworzą "The aromatic book". Do Dąbrówki, książka dotarła prosto z Ukrainy, natomiast nasz zespół po wykonaniu wpisów wysyła ją aż do portugalskiego Barreiro. Natomiast żacy współpracujący z uczniami z chorwackiej Donja Voca są w trakcie przygotowań do napisania i zilustrowania przygód trzech płazów. Fabuła będzie opowiadała o zwiedzaniu wybranych części świata przez salamandrę, ropuchę i żabę, a wszystko po to, aby opowiedzieć pewnemu endemicznemu stworzeniu-płazowi, żyjącemu tylko w bałkańskich jaskiniach, jaka piękna, ciekawa i różnorodna jest Ziemia. Przyroda = kreatywność. Trzymajmy kciuki za wszystkich uczniów biorących w projektach! A co u nas słychać, można zobaczyć, klikając poniższe linki lub odwiedzając strony internetowe naszych projektów. Zapraszamy!