20200213_114632 (Copy)

Za uczniami najstarszej klasy naszej szkoły Dni Akademickie zorganizowane na Wydziale Biologii UAM. Kazikowi Agenci uczestniczyli w wykładzie poświęconym grzybom oraz ich roli w środowisku. Poznali także ich medyczne zastosowania, a także usłyszeli o najnowszych badaniach na temat zdolności rozkładu plastiku przez grzyby, a co za tym idzie możliwości konsumpcji produktów tych reakcji. Następnie obserwowali świat mikro w specjalistycznej pracowni. Poznali glony, sinice i protisty. Kolejnym blokiem tematycznym były warsztaty w laboratorium – uczniowie założyli swoje pierwsze roślinne kultury in vitro, tym samym zgłębili tajniki klonowania. Ostatnim spotkaniem z wiedzą science były ćwiczenia z genetyki. Uczniowie utrwalali wiadomości z zasad dziedziczenia i chorób genetycznych.

To była wielka przygoda dla wszystkich uczestników wyjazdu!

Dziękujemy pracownikom naukowym i władzom Wydziału Biologii UAM za organizację tego nietuzinkowego dnia oraz spotkanie z biologią w praktyce!

Fotogaleria: