eTwinning


Obecny rok szkolny jest niezwykle bogaty w różnorodne projekty, w tym te, które realizowane są za pomocą platformy eTwinning. Wśród projektów science uczniowie pracują nad "Discovering the flavours of Europe" (https://twinspace.etwinning.net/90382/home), "Local and global change Agents" (https://twinspace.etwinning.net/90540/home) oraz "ORA-AMA-KO come together!" (https://twinspace.etwinning.net/102645/home). Wielkim wyzwaniem dla najstarszej klasy jest projekt Erasmus+. Już 6 maja 2020 r. siedmioro naszych uczniów wraz z nauczycielem udadzą się w podróż do szkoły partnerskiej z Portugalii (https://twinspace.etwinning.net/94305/home).
W ostatnim tygodniu przed świątami rozpracowywaliśmy biogazownię jako mapę myśli w aspekcie zmian klimatu, ochrony wód i gleby, aktywizacji obszarów wiejskich, dywersyfikacji energii, a także rozwoju OZE. Działania te wpisują się w każdy realizowany w szkole projekt międzynarodowy science, gdzie główną metodą pracy jest STEAM - interdyscyplinarność nauczania.
W projekcie eTwinning "Local and global change Agents", nasi uczniowie poruszają problematykę ochrony powietrza, szkoły portugalskie ochrony wody, a tureckie lasów. Współedukujemy. Wspótworzymy świat w Minecraft, rozwiązując problemy rzeczywistości, a wszystko dla zrozumienia zależności panujących w przyrodzie.
Dni przedświąteczne w szkole rozwijają talenty, są pełne pasji i wiary w lepsze jutro. Wszystkim partnerom naszych projektów życzymy:

Wesołych Świąt!

#Feliz Natal!

#Mutlu Noeller!

# Priecīgus Ziemassvētku!

# Καλά Χριστούγεννα

# Buon natale!

# Hyvää joulu!

#Frohe Weihnachten!

#Merry Christmas!

Zapraszamy do obejrzenia filmu nakręconego i zmontowanego przez Wiktora!

 

Close