Kazikowy Festiwal Nauki


📅Dnia 4 czerwca odbył się pierwszy ❤Kazikowy Festiwal Nauki ❤zorganizowany przez Wydział Biologii UAM w Poznaniu dla najstarszych uczniów naszej szkoły oraz zwycięzców konkursu Biolog Roku w poszczególnych grupach wiekowych.😍 Uczestnicy wyjazdu naukowego byli gośćmi Zakładu Taksonomii Roślin, Zakładu Zoologii Systematycznej, Zbiorów Przyrodniczych i Biblioteki Wydziału. 👍
Uczniowie doświadczyli spotkania z wyjątkowymi naukowcami i studentami oraz różnorodnymi zagadnieniami biologicznymi. 🔬W małych - 11 osobowych grupach, brali udział w trzech warsztatach.😍 Pierwszy dotyczył biologii i ekologii chomika europejskiego.👍 Kolejny poświęcony został zapylaczom roślin i grzybów.🐝 Podczas ostatniego uczniowie poznali opowieść o "Owadach i roślinach - zapylaniu, zjadaniu i innych (mniej oczywistych) związkach". 😍
Wszystkim Przyjaciołom naszej szkoły z Wydziału Biologii UAM dziękujemy za wspaniałą podróż makro- jak i mikroskopową! 🔬
Wszystkich zapraszamy do obejrzenia galerii. 😍

https://drive.google.com/…/1323X9C1rO-t4ZvnYZWndAhcgKNn-ScPc

 

Close