Historia

Szkoła Podstawowa w Dąbrówce istnieje na terenie unikatowej parkowo-pałacowej rezydencji nieprzerwanie od 1945 roku. Od 2003 roku działa jako szkoła niepubliczna, niepłatna, prowadzona przez stowarzyszenie „Dla Przyszłości”. W maju 2013 roku miała miejsce uroczystość nadania szkole imienia poznańskiego podróżnika – Kazimierza Nowaka.

Ulokowanie szkoły na terenie jednego z najstarszych w okolicach Poznania parku (jego początki sięgają 1800 roku), w poniemieckim, pochodzącym z początku XX wieku pałacu czyni  z niej placówkę wyjątkową. W szkole przy ulicy Parkowej, w przyjaznym, bezpiecznym otoczeniu dzieci mają możliwość wszechstronnego rozwoju.
Obecnie w oddziałach I-VI uczy się  134 dzieci,   a w prowadzonych przy szkole oddziałach przedszkolnych – 58 dzieci.