Listy od gości


"Z okazji nadania Szkole Podstawowej w Dąbrówce imienia Kazimierza Nowaka składam Wam serdeczne życzenia - dalszych sukcesów i dynamicznego rozwoju. Niech idee wyznawane przez Kazimierza Nowaka i Jego pasja stanowią inspirację dla młodego pokolenia do podejmowania ambitnych wyzwań. Całej szkolnej społeczności życzę wspaniałych sukcesów, wielu radosnych chwil w codziennym życiu oraz realizacji planów zawodowych i spełnienia marzeń. Uczniom życzę, aby pamiętając o dziele życia Patrona, wchodzili mądrze w dorosłość, a budując swój własny świat pamiętali, że są wartości, dla których warto zrezygnować z "mieć" na rzecz "być".

Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Walkowiak

 

"Szanowni Państwo,
Nadanie imienia Szkole to moment szczególny. Podsumowuje pewien etap rozwoju placówki i pokazuje, jakie wartości są ważne dla szkolnej społeczności. Patron jest dla uczniów i grona pedagogicznego punktem odniesienia, opiekunem, symbolicznym drogowskazem, bo nadaje kierunek refleksji i służy przykładem. Szkoła Podstawowa 'Stowarzyszenia dla Przyszłości' w Dąbrówce otrzymuje dziś imię Kazimierza Nowaka, wielkiego poznańskiego podróżnika, który jako pierwszy przejechał na rowerze Afrykę w dwie strony, pokonując 40 tys. km. Czynem tym z jednej strony udowodnił, że to od nas zależy, czy marzenia z dzieciństwa się spełnią. Z drugiej strony uświadomił nam, ze wyzwania, których nikt wcześniej podjąć się nie odważył są po to, żeby stawiać im czoła i wygrywać. Szkoła Podstawowa 'Stowarzyszenia dla Przyszłości' ponadprzeciętnymi osiągnięciami uczniów i nauczycieli udowadnia, że z dumą może nosić imię Kazimierza Nowaka. Plasuje się ona wśród najlepszych placówek w Wielkopolsce i w kraju. Czas pokazał, że w nowej rzeczywistości, po wybudowaniu przez Gminę Dopiewo nowej szkoły podstawowej w Dąbrówce, nadal jest miejsce dla Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Nowaka przy ul. Parkowej. Z okazji nadania imienia życzę całej szkolnej społeczności wszystkiego najlepszego - przede wszystkim wyzwań, osiągnięć i inspiracji na miarę Wielkiego Patrona".

Wójt Gminy Dopiewo - Zofia Dobrowolska

 

"Z okazji uroczystości nadania Szkole Podstawowej w Dąbrówce imienia Kazimierza Nowaka proszę przyjąć gratulacje od całej społeczności Gimnazjum im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skórzewie.

Wybór Patrona Szkoły w osobie Kazimierza Nowaka - polskiego podróżnika, Wielkopolanina, reportera i fotografa, człowieka skromnego i wrażliwego na potrzeby innych, to wyzwanie dla uczniów i nauczycieli służące kształtowaniu postaw otwartych na ludzi i świat.

Życzę wszelkiej satysfakcji w odkrywaniu wartości pozostawionych przez Kazimierza Nowaka. Niech pasja podróżowania i odwaga, jakie prowadziły Go samotnie przez nieznany Czarny Ląd, są dowodem dla młodego pokolenia, ze warto mieć marzenia, by podejmować trud i dążyć do celu, nigdy nie zapominając o czynieniu dobra i wyrażaniu szacunku wobec drugiego człowieka."

Katarzyna Krüger – Szczot - Dyrektor Gimnazjum im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skórzewie.

 

"Z okazji nadania imienia Kazimierza Nowaka składamy Państwu gratulacje i serdeczne życzenia sukcesów na polu zawodowym i naukowym. Życzymy Państwu wytrwałości w budowaniu Szkoły otwartej na marzenia i potrzeby uczniów, opartej na wielkiej osobowości patrona, która pomoże młodym ludziom wejść w dorosłe życie i budować własną odważną drogę kariery"

Dyrektor VI Liceum Ogólnokształcącego im. I. J. Paderewskiego - Karol Seifert

 

"Z okazji tak wspaniałego święta, jakim jest nadanie Imienia Szkole, życzymy Wam, aby Patron - Podróżnik inspirował Was nieustannie do poznawania świata i odkrywania jego tajemnic.  Gratulujemy wspaniałego wyboru i życzymy wiele radości w obcowaniu z postacią Kazimierza Nowaka. Najserdeczniej!  Cuda Świata, z uporem i wytrwałością Patrona - Kazimierza Nowaka, są dla Was jak najbardziej osiągalne!

Społeczność Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Jana Brzechwy w Dopiewie"

 

"Serdeczne gratulacje z okazji nadania Szkole imienia wspaniałego podróżnika i pasjonata - Kazimierza Nowaka wraz z życzeniami sukcesów dla całej społeczności szkoły w Dąbrówce"

Mirosław Balcerek - Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Bielawach

 

"Wzorem Waszego Patrona odkrywajcie cuda Stworzenia, gdziekolwiek się znajdziecie. Zachwycajcie się tym, co człowieka otacza i co go kształtuje. Wytrwale podążajcie za ty, co najważniejsze..."

Społeczność Szkolna Gimnazjum nr 67 im. ks. prof. Józefa Tischnera

 

"W imieniu Społeczności Gimnazjum nr 67 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Poznaniu, składam serdeczne gratulacje z okazji nadania Waszej Szkole imienia wielkiego podróżnika i wspaniałego człowieka - Kazimierza Nowaka. Życzę, by idee Waszego Patrona stały się dla nauczycieli drogowskazem w codziennej pracy dydaktyczno - wychowawczej, by uczniowie nie tylko poznali tę wybitną postać, ale także naśladowali jego dokonania i brali wzór z Jego niezwykłych cech charakteru".

Dyrektor Gimnazjum nr 67 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Poznaniu - Halina Seifert

 

"Z wielką radością uczestniczymy dziś w uroczystości nadania Szkole Podstawowej w Dąbrówce imienia Kazimierza Nowaka. To ważna i podniosła chwila dla każdej placówki oświatowej, bowiem w taki dniu szkoła zyskuje tożsamość. Zyskuje bohatera, mentora, duchowego nauczyciela. Ten wielki podróżnik od dzisiaj, stanie się drogowskazem na drodze, którą podążą kolejne pokolenia uczniów.

Z całego serca życzymy Wam wielu lat takiej właśnie owocnej wędrówki. Życzymy Wam wspólnego tworzenia szkoły niezwykłej, tak jak niezwykłego obrano dziś Patrona. Kazimierz Nowak to symbol codziennej walki z trudem, życia pełnego pasji oraz jakże bliskiej sercu każdego Polaka refleksji nad wolnością i sprawiedliwością.

Mamy nadzieję, ze tak jak Kazimierz Nowak kolejne pokolenia uczniów i nauczycieli przemierzać będą codzienność pełną przygód" Elżbieta Nowicka - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Dopiewie wraz z pracownikami

 

"Szanowny Panie Dyrektorze,

Z radością przyjąłem wiadomość o nadaniu Szkole Podstawowej w Dąbrówce imienia Kazimierza Nowaka. Dzisiejszy dzień będący ukoronowaniem Waszej pracy na zawsze pozostanie w pamięci całej społeczności. Dokonaliście trafnego wyboru. Osoba Kazimierza Nowaka - zapalonego podróżnika - turystę pieszego, rowerowego, przemierzającego bezdroża świata w każdy możliwy sposób, niech będzie przykładem i wzorem dla całej społeczności szkolnej. Do zobaczenia na szlaku"

Marcin Napierała - Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie

Close