Poczuj chemię do chemii


Maria Skłodowska-Curie to genialna prekursorka. Wielka Polka i patriotka. Pierwsza kobieta naukowiec uznana w czasach nowożytnych, która kiedyś powiedziała:

"Należę do tych, którzy widzą w nauce piękno. Uczony jest w swojej pracowni nie tylko technikiem, a także dzieckiem stojącym w obliczu zjawisk przyrody, które odbiera jako czarodziejką baśń. Nie pozwólmy by myślano, że postęp w nauce sprowadza się do mechanizmów i sprzężeń, które zresztą też mają swoje piękno. Nie sądzę by w naszym świecie miał zginąć duch przygody. Jeśli widzę wokół siebie coś żywotnego, jest to właśnie ten duch przygody, który zdaje się być niezniszczalny i spokrewniony jest z ciekawością". 

Międzynarodowy projekt eTwinning "Carnival with Maria Skłodowska-Curie" dobiegł końca. Zaangażowała się w niego cała społeczność szkolna od kl. 1-8. Szczególnie wielkie zaangażowanie wykazali uczniowie kl. 6, którzy pod opieką nauczycieli opracowali grę terenową, chemiczne kodowanie i programowanie, a także poprowadzili bal karnawałowy pod tytułem "Poczuj chemię do chemii". 

Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie słodkich nagród, a także głównej nagrody dla zwycięzców - wyjazdu do kina. W ogólnej klasyfikacji zwyciężyła kl. 7, drugie miejsce zajęła kl. 5a, natomiast trzecie kl. 8. Gratulujemy!

Zapraszamy także na internetową stronę projektu: https://twinspace.etwinning.net/79391/home

 

GALERIA ZDJĘĆ

DSC_2434 (Copy) DSC_2354 (Copy) DSC_2367 (Copy) DSC_2415 (Copy)

Close