„Ratujemy i Uczymy Ratować”


W dniach 23.10 - 25.10 w Naszej szkole  kontynuowaliśmy   cykl zajęć edukacyjnych „Ratujemy i Uczymy Ratować” pod patronatem Fundacji Wielkiej Orkiestry  Świątecznej Pomocy dla klas 1-3. Pod bacznym okiem Pani Patrycji Adamek oraz Pani Sylwii Wojciechowskiej zgłębialiśmy podstawowe wiadomości z teorii ratowania, a także umiejętności praktycznych . Uczniowie z klas I nauczyły się miedzy innymi jak wezwać pomoc , aby przekazać w krótkiej rozmowie jak najwięcej informacji; ustalić czy poszkodowany oddycha oraz układania poszkodowanego w pozycji bocznej. Na koniec dzieci otrzymały książki edukacyjne . Natomiast uczniowie klas II – III pod okiem nauczyciela praktycznie przećwiczyli na fantomie poszczególne czynności ratujące życie : oddechy ratownicze,  uciskanie klatki piersiowej oraz resuscytację krążeniowo – oddechową.  Dzieci poznały „łańcuch przeżycia”.
O tym jak ogromne znaczenie ma umiejętność udzielania pierwszej pomocy, nikogo przekonywać nie trzeba. Dlatego tak ważne jest, by od najmłodszych lat oswajać uczniów z ideą pomagania i skupić się na praktycznych umiejętnościach. <Galeria>

Close