Science lubię to! WYNIKI 2018


I edycja konkursu przyrodniczego Science – lubię to! za nami. Czas na podsumowanie wydarzenia, w którym udział wzięło łącznie 404 uczestników z różnych stron Wielkopolski. Natomiast podczas finału, który odbył się 10.03. na Wydziale Biologii UAM spotkało się 32 młodych adeptów nauk ścisłych, którzy awansowali do niego z etapu szkolnego. Byli to uczniowie klas 6 i 5 szkół podstawowych z Poznania, Szamotuł, Owińsk, Tarnowa Podgórnego, Suchego Lasu, Wir, Plewisk i Dąbrówki.

Ogromne gratulacje składamy naszym dzielnym reprezentantom – wychowankom przyrodniczym p. Tomasza Ordzy, którzy zajęli bardzo wysokie lokaty:

  • III miejsce w konkursie zajął Jakub Drzymała kl. VI

  • V miejsce w konkursie zajął Eliasz Banaszak kl. VI

  • VI miejsce w konkursie zajął Kacper Odważny kl. VI

  • XV miejsce w konkursie zajęła Martyna Chudzińska (uczennica kl. 5!)

  • XXIII miejsce w konkursie zajęła Kornelia Dobrzyńska kl. 5

  • XXV miejsce w konkursie zajęła Dominika Tarnionek kl. 5

  • XXVIII miejsce w konkursie zajęła Regina Sobaniec kl. 5.

 

Spotkanie z nauką, które zorganizowała Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Nowaka w Dąbrówce oraz Wydział Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, wywołało wiele pozytywnych emocji, pytań i zaciekawienia nie tylko wśród uczniów, ale i ich opiekunów – rodziców i nauczycieli. Zaprezentowane podczas etapu finałowego wykłady dra Jakuba Szymkowiaka oraz dra Michała Bogdziewicza zainspirowały i zaintrygowały uczestników spotkania. Szczególne podziękowania za nieocenioną pomoc podczas organizacji konkursu kierujemy do prof. UAM dr hab. Beaty Messyasz oraz prof. UAM dr hab. Marleny Lembicz, a przede wszystkim do Pana Dziekana Wydziału Biologii UAM prof. UAM dr hab. Przemysława Wojtaszka za objęcie całego wydarzenia patronatem i umożliwienie organizacji etapu finałowego na Wydziale Biologii UAM.

To był prawdziwy science fun!

WYNIKI 2018

Close