Spotkanie z autorskie


11. maja w bibliotece SP przy ul. Malinowej odbyło się autorskie spotkanie z Małgorzatą Strękowską -Zarembą. 
 - Pisarka, dziennikarka, współautorka podręczników, laureatka wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutowała w roku 1984 opowiadaniem opublikowanym na łamach jednodniówki Ruchu Artystycznego „Świat”. Jest członkiem Polskiej Sekcji IBBY oraz Zarządu Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2006. Otrzymała nominację do nagrody Astrid Lindgren Memorial Award 2016. Jak sama dziś powiedziała: "Kiedyś pisałam dla dorosłych, ale od jakiegoś czasu wolę pisać dla dzieci".
Klasa 4 przysłuchiwała się fragmentom jej książek i zadała wiele ciekawych pytań.

Close