Szkolne Koło Wolontariatu


ADOPCJA SERCA
Uczniowie zaangażowani w działalność wolontariatu w naszej szkole przeprowadzili akcję sprzedaży ciastek, w dniu 16 października 2018 r., w wyniku której uzbieraną kwotę 446 zł mogliśmy przeznaczyć na Adopcję serca … objęliśmy swoją pomocą Assaco Marcelino z Djemiong w Kamerunie.
Oto fragmenty listu s. Agaty Wójcik ze zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera
„Drodzy Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrówce!
Serdecznie dziękujemy za włączenie się w misyjne dzieło Adopcji Serca Przesyłamy zdjęcie zaadoptowanego na odległość dziecka. Chłopiec nazywa się Assaco Marcelino. Urodził się 9 lipca 2008 roku w Djemiong, jednej z wiosek położonych w pobliżu Djouth. Mieszka z mamą Mapong Chritianą oraz szóstką rodzeństwa …. Ma czterech braci i dwie siostry. Ich tato nie żyje. Rodzina utrzymuje się z uprawy kawałka pola oraz ze zbiorów plonów leśnych takich jak mango, grzyby i różne przyprawy. Część zbiorów sprzedają. Niestety to wszystko nie wystarcza na codzienne potrzeby oraz na opłatę szkoły dla wszystkich dzieci… ”    

Inną akcją, która była naszym pierwszym działaniem w tym roku szkolnym była zbiórka przyborów szkolnych i biurowych dla dzieci z Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda”, potem Czary-mary Okulary… Dzieci angażują się też w pomoc w naszym przedszkolu…
Żadne z tych działań nie udałoby się bez zaangażowania dzieci i Państwa!
Serdecznie dziękujemy!

181-Assako Marcelino (3) (Copy) 20181005_092514 (Copy) 20181107_142200 (Copy)

 

 

Close